SAFFET ÇAKIR

OKYANUSLARA YOLCULUK

MENÜLER
Site Haritası
Takvim

KIBRIS SAVAŞINDAN BİR KESİT

GÖSTERDİĞİM YERLERİ BOMBALA OĞLUM

 MEVLANA MUHAMMED SIDDIK HAŞİMİ HAZRETLERİ BİR HATIRALARINI ŞÖYLE ANLATMIŞLARDIR:
KIBRIS BARIŞ HAREKATININ SONRASINDAKİ AYLARDA İDİK.. BİR GÜN, YERKÖY’DEKİ MANİFATURA DÜKKANIMDA ÇALIŞMAKTA OLDUĞUM BİR SIRADA, İÇERİYE BİRKAÇ KİŞİ GİRDİ.. GELENLERDEN SADECE BİRİSİ YABANCIYDI, DİĞERLERİ İLÇEMİZDEN TANIDIK KİŞİLERDİ.. SELAM VERİP YANIMA GELDİLER..İÇLERİNDEN BİRİSİ BANA:
“HOCAM, BU KARDEŞİMİZ MAHSENLİ ALİ EFENDİ HAZRETLERİNİ ARIYORDU. KENDİLERİNİ NASIL ZİYARET EDEBİLECEĞİNİ ÇARŞIDA İKEN TESADÜFEN BİZE SORDU.. BİZİM DE AKLIMIZA SİZ GELDİNİZ VE KENDİSİNE, SİZİ İSTERSENİZ, MAHSENLİ ALİ EFENDİ HAZRETLERİNİN HALİFELERİ OLAN M. SIDDIK EFENDİ’YE GÖTÜRELİM DEDİK … VE HEP BİRLİKTE BUNUN İÇİN SİZE GELDİK”, DEDİLER.
BUNUN ÜZERİNE, ÜSTADIMIZI ZİYARETE GELMİŞ OLAN O YABANCI MİSAFİRİMİZE, “HOŞ GELDİNİZ, EFENDİMİZİ NASIL TANIDINIZ, NEREDEN ZİYARETE GELDİNİZ” DİYE SORDUM… O GENÇ DE BANA:
“HOCAM, BEN PİLOT YÜZBAŞIYIM.. KIBRIS BARIŞ HAREKATINA KATILDIM, AKTİF GÖREV İFA ETTİM, ÇOK ŞÜKÜR… BİLDİĞİNİZ ÜZERE, EN ÖNEMLİ VAZİFEYİ DERUHTE EDEN KİŞİLERDEN BİRİ DE BİZ PİLOTLARDIK.. OLABİLDİĞİNCE KRİTİK VE STRATEJİK DÜŞMAN MEVZİLERİNİ BOMBALAMAYA ÇALIŞIYORDUK..
JETLERLE, HAVVA ÜSSÜNDEN KALKIP MEVZİLERİ VURDUKTAN SONRA, YAKIT VE BOMBA İKMALİ YAPMAK İÇİN TEKRAR ÜSSE DÖNÜYOR, SONRA TEKRAR BOMBARDIMANA DEVAM EDİYORDUK..
YİNE BU GÜNLERDE, DÜŞMAN MEVZİLERİNİ VURUP, MECBUREN DÖNMEYE ÇALIŞTIĞIM BİR SIRADA OMZUMA BİR EL DOKUNDU VE BANA:
“EVLAT KORKMA, ŞU MEVKİLERİ BOMBALA” DİYE SESLENDİ VE BANA ÇOK STRATEJİK BAZI YERLERİ İŞARET ETTİ..SONRA DA, “MERAK ETME UÇAĞIN YAKITINI VE GEREKLİ BOMBALARI BİZ TAMAMLADIK” DİYE İLAVE ETTİ.
BEN TABİİ, O ZATIN İŞARET ETTİĞİ MEVZİLERİ BOMBALADIM.. ALLAH’IN İZNİYLE HEPSİNİ DE TAM İSABETLE İMHA ETTİM.. GERÇEKTEN BÜYÜK BİR BAŞARI SAĞLANMIŞTI..
BU ARADA, NEREDEYSE BU ANLIK SÜREDE, BU ZAT, TEKRAR SESLENDİ VE BANA “EVLAT, BANA MAHSENLİ ALİ BABA DERLER… BENİM YERİM, KIRŞEHİR’İN ÇİÇEKDAĞI İLÇESİNDEDİR.. BENİ ZİYARETE GEL, SENİ BEKLİYORUM” DEDİ.. SONRA DA KAYBOLDU.
TABİİ BEN BUNDAN SONRA ŞAŞKINLIK VE SEVİNÇ İÇERİSİNDE ÜSSÜMÜZE İNDİM.. MEĞER BENİM YAŞADIĞIM HALLERİN BENZERLERİNİ DİĞER PİLOT ARKADAŞLARIM DA YAŞAMIŞLAR, ZİRA ÜSSE DÖNDÜĞÜMDE BİRÇOK KİŞİ HEYECAN VE ŞAŞKINLIKLA BENZER ŞEYLER YAŞADIKLARINI ANLATIYORLARDI.. NEREDEYSE HEPİMİZ AYNI ŞEYLERİ YAŞAMIŞIZ..YAŞADIKLARIMIZI BİRBİRİMİZLE PAYLAŞTIK TABİİ.. BAŞARIMIZI GERÇEKTEN DE KENDİLERİNE BORÇLU OLDUĞUMUZU İFADE EDEYİM..
İŞTE, BU SEBEPLE, HAREKAT VE DE GÖREVİM BİTTİKTEN SONRA İLK İŞİM BURAYA GELMEK OLDU HOCAM” DEDİ…
YÜZBAŞI BUNLARI ANLATIRKEN, BEN KENDİME HAKİM OLAMAMIŞ VE AĞLAMAYA BAŞLAMIŞTIM..
YÜZBAŞI BANA, “NEDEN AĞLIYORSUNUZ HOCAM” DİYE SORDU.. BEN DE, “NASIL AĞLAMAYIM Kİ, EFENDİM MAHSENLİ ALİ EFENDİ HAZRETLERİ, BUNDAN 23 SENE ÖNCE VEFAT ETMİŞ VE KUTBU’L-AKTABLIK DERECESİNE ERMİŞ BİR VELİDİR..
BİZ GAYET İYİ BİLİR VE ŞAHİD OLURDUK Kİ, YAŞADIKLARI ZAMANDA KENDİLERİNDEN DEĞİŞİK KERAMETLER ZAHİR OLURDU.. AMA KENDİLERİ BUNCA YIL GEÇMESİNE RAĞMEN VEFATLARINDAN SONRA DA MANEN BU ÜLKENİN AYAKTA KALMASI, MÜMİNLERİN ZAFERİ İÇİN HİMMET EDEBİLME İMKANINA KAVUŞTURULUYORLAR.. İŞTE BÖYLE BÜYÜK BİR İNSANIN TALEBESİ OLMAK VE KENDİSİNE HİZMET EDEBİLMEK NİMETİNE NAİL OLDUĞUM İÇİN ZİYADESİYLE DUYGULANDIM..” DEDİM.
SONRA BİRBİRİMİZE SARILDIK, KAHRAMAN YÜZBAŞIMIZ DA ORADA BULUNAN DİĞERLERİ DE TABİİ OLARAK GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI, HERKES AĞLAYIVERDİ…
SONRA HEP BERABER ÇİÇEKDAĞI’NIN MAHSEN KÖYÜ’NE, ÜSTADIM MAHSENLİ ALİ EFENDİ HAZRETLERİNİN TÜRBESİNE, KENDİLERİNİ ZİYARETE GİTTİK.. HEP BİRLİKTE, ZİYARETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK, KENDİLERİNİN PAK RUHLARINA DUA ETTİK VE FEYZ VE HİMMETLERİNE ERİŞMEK İÇİN ALLAHÜ TEALA HAZRETLERİNDEN TALEPTE BULUNDUK… YÜCE ALLAH NİYAZIMIZI KABUL EYLESİN.. AMİN..

Saat
BİR VİSALE DOĞRU
Bir aşkın cevriyle yanma boşuna! 
Mâsivâdan geçenlerden ol gönül! 
Hakk deyince nefsin gitmez hoşuna 
Ab-ı Furkan içenlerden ol gönül! 

Aşk deyince öde, olsa da paha! 
Öyle ki yüreğin bir kalksın şaha! 
Bir visale doğru Yüce Allah’a; 
Kanat açıp uçanlardan ol gönül! 
Hava Durumu