SAFFET ÇAKIR

OKYANUSLARA YOLCULUK

MENÜLER
Site Haritası
Takvim

KANDİL MESAJLARI

BAYRAM VE KANDİL MESAJLARI


BAYRAM   MESAJLARI

* Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı olsun...
* Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini  duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği  günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...

* Allahın rahmeti üzerine olsun. Sana gelen her iyilik Allah’tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekanın cennet yuvan  huzurlu kalbin Allah ile dolu, bayramın mübarek olsun.

* Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

* Bugün Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek sevap niyetiyle etler dağıtılacak herkese. Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek. Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne. Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak. Hepimizin Kurban Bayramı kutlu olsun

* İslamın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın cennet Hz. Muhammed komşun olsun, günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun bayramın mübarek olsun.
* Zamana ve mekana sığmayan bir bereketle bereketlenmek ve bağışlanmis olmanın o şerefli makamına erişmiş olmak temennisiyle Bayramınız mübarek olsun.
* Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gercek olsun,acılar unutulsun,dualarınız kabul ve tutmuş olduğunuz oruçlar makbul, Ramazan bayramınız mübarek olsun.

* Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın Bayramın Kutlu Olsun

* Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz.

* Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara...

* En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Yüreklerde bir esinti ve barış paylaşımına en sıcak 'merhabadır' bayramlar. Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun!

* Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı.nın, yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle...

* Gönüllerin sevgiyle attığı, çehrelerin samimiyetle gülümsediği en içten yaşanacak bayramlar sizin ve sevdiklerinizin olsun. Hayırlı bayramlar..

KANDİL MESAJLARI

* Ne kandiller gördü tükenen ömrümüz, dostları arar vefalı gönlümüz, gün gelir sona erer ömrümüz, inşallah hatırlanır bir tatlı sözümüz.Kandiliniz mübarek olsun.

* Rabbim sarsılmaz iman, şükredici kalp, sabredici beden, zikredici dil, hayırlı ömür versin, dünya ve ahretinizi güzel etsin. Kandiliniz kutlu olsun..

* Huzur namazda, bahar gülde, sevgi gönülde, vefa dostta, güzeldir, Kandiliniz mübarek olsun,

* Kısa bir ömürde az bir lezzet için, ebedi daimi hayatını ve saadet-i ebediyesini berbad etmek ehli aklın kârı değil, ve keza bizler uzun bir seferdeyiz buradan kabre, kabirden haşre, haşirden ebed memleketine gitmek üzereyiz. Mübarek kandilinizi tebrik eder, İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim.

* Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

* Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

* Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

* Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Mübarek kandilinizi tebrik eder, İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim.

* Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

* Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. kandiliniz mübarek olsun..

* Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

* Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle

* Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mubarek günde tum dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

* Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın kandilin kutlu olsun.

* Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun. Mübarek kandilinizi tebrik eder, İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim.

* Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun

* Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

* Bahanedir kandiller,Mevlam affetmek ister bu gece,Mü’minler Rahman’dan rahmet ister,dostlar ise dost duası bekler,hadi açılsın eller, Kandiliniz mübarek olsun..

* Nur akar susamış gönüllere, kalpler muhtaç bu özel gecelere,yaradandan hediye bu bizlere, hep birlikte daha nice kandillere..Hayırlı kandiller..

* Rabbim sarsılmaz iman, şükredici kalp, sabredici beden, zikredici dil, hayırlı ömür versin, dünya ve ahretinizi güzel etsin. Kandiliniz kutlu olsun..

* Huzur namazda, bahar gülde, sevgi gönülde, vefa dostta, güzeldir, Kandiliniz mübarek olsun,

* Ne kandiller gördü tükenen ömrümüz, dostları arar vefalı gönlümüz, gün gelir sona erer ömrümüz, inşallah hatırlanır bir tatlı sözümüz. Mübarek kandilinizi tebrik eder, İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim.

* Bir sadık dost anlar halden, hiç riyasız tam gönülden, seven dostlara selam olsun, geceniz mübarek olsun..

* Gönüller birdir mekanlar ayrı olsa da, yaşananlar güzeldir tekrarı olmasa da, biz dostu unutmayız uzakta olsa da, Kandiliniz mübarek olsun..

* Ateşe İbrahim’i yaktırmayan, denize Musa’yı boğdurmayan, bıçağa İsmail’i kestirmeyen Rabbim sizleri de korusun.Kandiliniz mübarek olsun..

* Fedakar olan insan gönülden sevendir, yürekli olan insan kendini bilendir, umutlu olan insan yaşamayı sevendir, unutmayan insan bir ömre bedeldir. Hayırlı kandilleriniz olsun..

MİRAÇ  KANDİLİ

* Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

* Kapkara kalpleri gül bahçesine çeviren Hz.Muhammed Mustafa ya salat ve selam olsun, namazınız miraç, kandiliniz mübarek olsun..

* Melekler avucuna gül koysun, Gülü kokla yüreğin sevgiyle dolsun. Hz. Muhammed (s.a.v) hep seninle olsun, duaların kabul, amellerin makbul olsun, kandiliniz mübarek olsun..

MEVLİD   KANDİLİ

* Tıpki 14 asır öncesindeki gibi, Hz.Muhammed (s.a.v) Efendimiz, evinize, kalbinize, ruhunuza, rüyanıza, yeniden doğsun. Mevlid kandiliniz mübarek olsun..

* Yıpranmış ve katılaşmış gönülleri rahmet meltemiyle yeşerten eşsiz Peygamberin doğum günü olan mevlit kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim..

* Bu gece peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V 'in dünyaya şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur.. Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun..

* Kainat Allah Rasulünün hatırına yaratılmıştır. Onsuz kainat düşünülemez. Gökteki yıldızlar , yerdeki çakıl taşları adedince ona salat ve selam olsun, kandiliniz mübarek olsun.

KADİR GECESİ

* Kuran'ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum. Hayırlı kandiller..

* Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

* Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin, geceniz mübarek olsun.

* Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Geceniz mübarek olsun.

* Bin aydan daha hayırlı olan bu KADİR gecenizi kutlar, size, ailenize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

REGAİB KANDİLİ

* Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

* Bu gece bundan sonra peş peşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili'nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller..

BERAAT KANDİLİ

* Belki bir af vesilesi, belki kabul gecesi, belki bir saadet müjdesi, bu gece kandil, bir çok şeyin ifadesi, Beraat kandiliniz mübarek olsun.

* Affımıza vesile olması dileklerimle Beraat kandilinizi tebrik ederim

* Allah Teâla Hazretleri Şaban ayının yarısında dünya semasına nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha çok sayıda günahı, o kadar çok sayıda insanı af ve mağfiret eder. Günahlarımızın affına vesile olması dileğiyle Kandiliniz mübarek olsun
Saat
BİR VİSALE DOĞRU
Bir aşkın cevriyle yanma boşuna! 
Mâsivâdan geçenlerden ol gönül! 
Hakk deyince nefsin gitmez hoşuna 
Ab-ı Furkan içenlerden ol gönül! 

Aşk deyince öde, olsa da paha! 
Öyle ki yüreğin bir kalksın şaha! 
Bir visale doğru Yüce Allah’a; 
Kanat açıp uçanlardan ol gönül! 
Hava Durumu